Muzyka

"Tajemnice radosne" - w listopadzie 2019 r. ukazała się nowa płyta z kompozycjami Jana Królikowskiego do wierszy ks. Marka Chrzanowskiego jako dodatek do książki "Tylko spokój może nas uratować". Wydawnictwo Rafael.


Płyta z utworami muzycznymi Mileny Dworznikowskiej do wierszy ks. Marka Chrzanowskiego, towarzyszą Karolina Bartoszek (skrzypce), Michalina Kałużny (fortepian) oraz Mikołaj Jabrzyk (gitara). Poezja śpiewana.


Do tej pory poezja ks. Marka zaistniała na czterech płytach. Niniejsza pozycja dołącza do tej listy, zawiera 10 utworów muzycznych, do których muzykę skomponował Jakub Tomalak, wokal - Maria Sułecka, aranżacja i nagranie - Michał Król.


Nowa odsłona poezji ks. Marka. Płyta z wierszami w interpretacji tym razem młodego pokolenia znanych polskich aktorów: Laury Breszki, Anny Czartoryskiej, Olgi Frycz, Anny Próchniak, Laury Samojłowicz i Antka Królikowskiego. Ciekawe interpretacje aktorów i nastrojowa muzyka Janka Królikowskiego sprawiają, że wiersze ks. Marka jeszcze bardziej poruszają serce każdego słuchacza."12 oddechów..." to kolejna interpretacja wierszy ks. Marka Chrzanowskiego, tym razem mamy do czynienia z poezją śpiewaną w wykonaniu Jakuba Tomalaka. Jest to doskonała propozycja na jesienno-zimowe wieczory. Pozwala tez spojrzeć z innej perspektywy spojrzeć na twórczość ks. Marka. Autor muzyki, a zarazem wykonawca zaprasza nas do 12 oddechów, które są refleksją nad kolejnymi miesiącami roku.Ukazała sie płyta z wierszami ks. Marka Chrzanowskiego fDP pod tytułem: "....by starczyło czasu na miłość". Wiersze w interpretacji Małgorzaty Kożuchowskiej i Pawła Królikowskiego ubogacone są śpiewem Justyny Majkowskiej. Muzykę do wierszy skomponował Janek Królikowski, natomiast muzykę do utworu: "Namaluję twój portret" i aranżację piosenek Jarosław Zawadzki.