Zamówienie 1/2

Moja Msza święta
Niewielka książeczka, w której autor pochyla się w formie poetyckiej nad poszczególnymi częściami Mszy świętej. Teksty pisane sercem z pewnością posłużą do poznania, dorastania i coraz większej tęsknoty za Sakramentem Eucharystii.
Zamówienie

Tomiki poezji:

Szafirowe jeziora
„Najnowszy tomik poezji ks. Marek Chrzanowski zamknął w czterech rozdziałach. Wiersze nie mają tytułów, pozbawione są też interpunkcji, przez co wydają się często spontanicznym zapisem myśli lub szczególnej chwili. Bardzo osobiste, chwilami intymne, a przez to tak zrozumiałe i bliskie”. (Małgorzata Kożuchowska, Wstęp).
Cena: 20 zł.

Dotykanie błękitu
"Dotykanie błękitu" to zbiór krótkich wierszy-zamyśleń o człowieku; o jego miłości, wierze, o tym, co radosne i co trudne, i o jego tęsknocie za Bogiem. Dlaczego "Dotykanie błękitu"? Bo każdy człowiek jest drogą do Boga, w każdym dotykamy Boga, dotykamy błękitu.
Cena: 20zł

…i Światłem stanie się mrok
„..i Światłem stanie się mrok” to tomik wierszy, będących krótkimi medytacjami, modlitwami i zamyśleniami o Tajemnicy Boga i tajemnicy człowieka. Pełen osobistego doświadczenia wiary Autora, jego pobożności maryjnej i fascynacji kapłańskim powołaniem. Jego lektura z pewnością każdemu pomoże zejść na głębię i zadziwić się Bogiem oraz Jego stwórczym dziełem. 
Cena: 23zł - książka chwilowo niedostępna

Proza:

Drań
Nie ma łatwych miłości. Prawdziwa miłość musi boleć… Takie przesłanie wybrzmiewa z kart książki ks. Marka Chrzanowskiego. Zdawać by się mogło, że to trochę wbrew ludzkiej naturze, która w pogoni za szczęściem często wybiera drogę na skróty.
Laura i Maks – młodzi ludzie, choć już z bagażem życiowych doświadczeń – uchylają nam drzwi do swojego świata. Uczucie, które ich połączyło, pragną budować na solidnych fundamentach: szczerości, prawdzie, wierności, zaufaniu, umiejętności wybaczania. W poszukiwaniu miłości doskonałej powoli odkrywają też drogę do Boga, na której dawno temu pobłądzili.
Czy im się uda?
Powieść, 216 str.
Cena: 35 zł.

Śniła mi się miłość
W ciągu ostatnich tygodni miewałem powracający sen. On i ona. Zawsze w pięknej scenerii. Często w pociągu. Przeważnie towarzyszyła im cisza. Ale bywa, że rozmawiali. Tak jakoś nie na nasze czasy. Przyjrzałem się uważnie kadrom tego snu. I raptem w napływie twórczego porywu postanowiłem, że ten powracający do mnie sen spróbuję opisać. Nie było to łatwe, bo wydało mi się, że na tę niebanalną bądź co bądź historię moja proza i wiersze nie wystarczą. Zatem zagłębiłem się w gąszczach internetu, posiłkowałem się myślami znanych i lubianych, świętych oraz mniej znanych i tych, którzy myśli tylko zostawili, ale bez imienia i nazwiska – takie myśli bezimienne.
Trochę to trwało, zanim z moich porozrzucanych snów wyjawił się trzon owej historii, którą w sobie tylko znany sposób przedstawiłem. Zdaję sobie sprawę, że są oni trochę „nie z tego świata”, ale przecież każda miłość nie jest z tego świata, bo źródło ma w Bogu. Każda miłość.
Mieszkają w bliżej nieokreślonym mieście, kto wie, może gdzieś blisko Ciebie. Jak każdy z nas borykają się z problemami małymi, większymi i takimi, od których głowa zaboleć może. Ale mają Boga, którego odkrywają każdy po swojemu, na swojej drodze. Aż w końcu Bóg pragnie i ich spotkania. Nie mam pierwowzorów postaci. Starałem się pisać to wszystko, co zatrzymywało się w kadrze mojego snu. I dziś wiem, że śniła mi się miłość. Autor.
Powieść, 256 str.
Cena: 40 zł.

"Tylko spokój może nas uratować" - zapis rozmów trzech mężczyzn, przyjaciół: ojca - Pawła Królikowskiego, syna - Jana Królikowskiego, ojca duchownego - ks. Marka Chrzanowskiego. Różne spojrzenia, różne doświadczenia, różne powołania, a wspólny temat - kobieta. Do książki dołączona jest płyta CD z utworami muzycznymi Jana Królikowskiego do wierszy ks. Marka Chrzanowskiego pt.: "Tajemnice radosne".
Zamówienia

"Przeżyć, by żyć"
"Wywiad - rzeka" z ks. Markiem Chrzanowskim, opowieść o wierze, miłości i uzdrowieniu.
Cena: 35 zł

Pod niebem pełnym zapytania
Opowieść o zwykłych ludziach, a nad wszystkim jest potęga gór i cierpliwość morza. I Bóg, który ukryty w małych chwilach, został odnaleziony i ubrany w słowa. Będzie i poezja. Jest to powieść na długie wieczory, na smutek i radość, na dobre i złe dni. Słowa tej książki mogą stać się balsamem dla duszy. Trzeba tylko przyjść, usiąść i zapatrzeć się w „niebo pełne zapytania".
Powieść, 384 str.
Cena: 30 zł - książka chwilowo niedostępna

Kawa z niebem
Komentarze i refleksje dotyczące czytań liturgicznych na wszystkie kolejne dni roku: od 1 stycznia do 31 grudnia.
Cena: 28 zł.

Spotkaliśmy się za wcześnie
Niesamowita i wyjątkowa opowieść o miłości. Przekonaj się sam, co dzieje się, gdy dasz się zaskoczyć Bogu.
Cena: 35 zł.

Nasze krzyżowe drogi
Zbiór rozważań krzyżowej drogi Jezusa. Autor zawarł medytację w siedmiu różnych rozważaniach, w których nie zabrakło również Drogi krzyżowej pisanej wierszem.
Cena: 15 zł.

„Odbijam się w Twoich oczach – Jestem!”.
„Odbijam się w Twoich oczach – Jestem!” jest to zbiór medytacji dla kobiet, 30 opowieści o spotkaniach pięknych, dobrych i wrażliwych dziewczyn z Jezusem, które odmieniło ich życie. Opisane kobiety szukają Jezusa, chcą iść za Nim, dzięki Niemu odnalazły siebie naprawdę. Książka ta jest spotkaniem ze Słowem Pana, skierowanym zwłaszcza do kobiecego serca, by nie utraciło swego piękna i wrażliwości.
Cena: 20 zł

Kołysanie Słowa
"Kołysanie Słowa" to trzy tomy rozważań nad Ewangeliami z niedzieli i świąt przeznaczone na kolejne lata w cyklu A,B,C. W książkach tych możemy odnaleźć głęboką refleksję nad Słowem Bożym, która przeradza się w modlitwę osobistą. Autor zaprasza nas do intymnej relacji z Bogiem i rozmowy z Nim tak jak się rozmawia z przyjacielem. Ponad to przybliża tematy tak nam bliskie takie jak grzech, cierpienie, relacje, sens życia. W rozważaniach możemy znaleźć wiele myśli zaczerpniętych z nauczania św. Alojzego Orione oraz bł. Jana Pawła II.
Pierwsza część „Kołysania Słowa” ukazała się w 2011 r., były to komentarze na rok liturgiczny A. Najnowsze dwie części są przeznaczone do rozważania Ewangelii roku B i C. Wszystkie pozycje zostały wydane przez Wydawnictwo „Niedziela”.
Cena: 20zł

Szukając miłości
Książka jest zbiorem opowiadań, których bohaterkami są kobiety. W trzynastu opowiadaniach czytelnik zapoznaje się z historiami życia kobiet, z ich bardzo różnymi losami, życiowymi problemami, troskami i kłopotami. Mianownikiem wspólnych różnych postaw, sytuacji i wyborów jest potrzeba i poszukiwanie Miłości, wartości, ciepła, tego czegoś, co sprawia, że życie nasze i bohaterek opowiadań nie jest tylko bezmyślna egzystencją, nie koncentruje się tylko na posiadaniu, na robieniu kariery, na osiąganiu sukcesów.
Cena: 25zł - książka chwilowo niedostępna

Ślady Miłości
Książka jest dopełnieniem zbioru opowiadań "Szukając Miłości". "W opowiadaniach ks. Marka widać jasno, że Bóg może przyjść do nas różnymi drogami. W osobach napotkanych, w słowach, w oczach małego dziecka... Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Bóg nikogo nie przekreśla, każdemu daje szansę. Bohaterami opowiadań są zwykli ludzie, tacy, jak my. Historie w nich zawarte są tak realne, że czujemy się jakby naocznymi świadkami, utożsamiamy się. Zwykła proza życia i poezja pomiędzy." (Dominika Figurska)
Cena: 25zł - książka chwilowo niedostępna

Płyty:

"Jest cudnie"
"Jest cudnie" - płyta z utworami muzycznymi Mileny Dworznikowskiej do wierszy ks. Marka Chrzanowskiego, towarzyszą Karolina Bartoszek (skrzypce), Michalina Kałużny (fortepian) oraz Mikołaj Jabrzyk (gitara).
Zamówienie

Miłość jest…
Płyta z wierszami ks. Marka w interpretacji młodego pokolenia znanych aktorów: Laury Breszki, Anny Czartoryskiej, Olgi Frycz, Anny Próchniak, Laury Samojłowicz i Antka Królikowskiego. W tle nastrojowa muzyka Janka Królikowskiego.
Cena: 25zł

12 oddechów…
"12 oddechów..." to płyta, która jest wynikiem spotkania dwóch artystów: - orionisty, który od kilkunastu lat pisze wiersze oraz Jakuba Tomalaka- muzyka, kompozytora i dyrygenta. Wiersze pierwszego z nich zainspirowały muzyka do stworzenia dwunastu niepowtarzalnych kompozycji. Wsłuchując się w kolejne utwory można odkryć nowe odcienie poszczególnych miesięcy upływającego roku, a także zagłębić się w refleksję nad przemijaniem i życiem, które się nie kończy.
Cena: 25zł - niedostępna

...by starczyło czasu na miłość
Płyta pod tytułem: "....by starczyło czasu na miłość" zawiera wiersze ks. Marka Chrzanowskiego fDP w interpretacji Małgorzaty Kożuchowskiej i Pawła Królikowskiego, dodatkowo ubogacona jest śpiewem Justyny Majkowskiej. Muzykę do wierszy skomponował Janek Królikowski, natomiast muzykę do utworu: "Namaluję twój portret" i aranżację piosenek stworzył Jarosław Zawadzki.
Cena: 25zł

Koszt wysyłki ustalany jest według cennika Poczty Polskiej.

Szafirowe jeziora
Dotykanie błękitu
…i Światłem stanie się mrok
Drań
Śniła mi się miłość
Przeżyć, by żyć
Pod niebem pełnym zapytania
Kawa z niebem
Spotkaliśmy się za wcześnie
Nasze krzyżowe drogi
„Odbijam się w Twoich oczach – Jestem!”
Kołysanie Słowa - Rok A
Kołysanie Słowa - Rok B
Kołysanie Słowa - Rok C
Szukając miłości
Ślady miłości
Miłość jest…
12 oddechów…
...by starczyło czasu na miłość
Imię i Nazwisko
Ulica
Miejscowość
Kod pocztowy
E-mail
Telefon


* Korzystanie ze sklepu oznacza akceptację regulaminu.