Szukając Miłości (2010)

W 2010 r. ukazał się zbiór opowiadań „Szukając Miłości”

Od autora: „Nie pisałem tych opowiadań z myślą o zamknięciu ich w książce. Miały być pomocą w prowadzeniu rekolekcji dla dziewcząt. Słowa zaczęły się układać w portrety młodych dziewczyn, dojrzałych kobiet, które szukają swojego miejsca na ziemi, wypełnienia pustki w sobie, nasycenia – szukają miłości.

Kobiety, dziewczyny z portretów porem malowanych są zwyczajne” pracują, uczą się, studiują. Mają większe i małe problemy, kochają i uczą się miłości. Niosą w sobie nienasycenie, wytęsknienie, które próbują nazwać i wypełnić. Nade wszystko szukają Miłości Największej, by w Niej znaleźć ukojenie myśli, serc i oczu, by kochaniem patrzyły.

Tym razem, z lękiem w sercu, sięgnąłem po prozę. Zawsze pisałem wiersze, nawet w opowiadaniach umieściłem moją poezję, by bardziej siebie oswoić z prozą. I jeżeli choć jedno serce na nowo Boga odkryje, jeszcze raz z nowym spojrzeniem miłości popatrzy na swoje życie – to warto było pisać Miłością naznaczone. Czy ta próba się udała – oceni Czytelnik.

Może znajdzie w książce „Szukając miłości” coś dla swojego serca, a może pojawi się uśmiech dawno nieobecny na twarzy, a może myślą zwróci się do Boga, który jest Największą Miłością.

Wszystko to będzie potwierdzeniem, że próba nie okazała się daremna. Choć dla jednego serca, które poprzez te słowa, nieba dotknęło, warto było pisać...”

Fragmenty: Majka, Nika, Aga.